Wczytuję dane...

Primer bez tajemnic

Primer to specjalistyczny preparat, który służy do zwiększania przyczepności lakieru hybrydowego. akrylu bądź żelu. Produkt ten ma duży wpływ na trwałość naszej stylizacji, odtłuszcza płytkę paznokcia, usuwa z niej zanieczyszczenia oraz wyrównuje jej pH. Primer jest idealnym rozwiązaniem dla problematycznych paznokci, zapobiega także zapowietrzaniu lakieru.

Jaki primer wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje primerów kwasowy i bezkwasowy. Primer bezkwasowy jest uniwersalnym preparatem, który sprawdzi się w przypadku większości bezproblemowych płytek paznokci. Składa się głównie z octanu etylu, ma łagodną formułę, która nie powoduje podrażnień. Nie wpływa on negatywnie na stan naszych paznokci, pozostawia połysk oraz delikatną lepką warstwę. Primer kwasowy dedykowany jest szczególnie do tłustej płytki paznokcia, zawiera kwas metakrylowy i towarzyszy mu dość nieprzyjemny specyficzny zapach. Dosyć szybko odparowuje pozostawiając suchą i matową płytkę. Niezależnie od rodzaju primera nakładamy je zawsze przed bazą, nie utwardzamy ich w lampie. Podczas wyboru zawsze kierujmy się stanem naszych paznokci nie rodzajem stylizacji.

Jak nakładać primer?

Przed nałożeniem primera należy przygotować paznokcie do stylizacji, nadać im odpowiedni kształt, odsunąć skórki oraz przemyć je cleanerem. Primer bezkwasowy nakładamy zwykłym pędzelkiem tak jak lakier do paznokci. Po ok. minucie częściowo odparuje i pozostawi na płytce lepką warstwę. Primer kwasowy nakładamy w sposób punktowy, wystarczy kropla, dwie nałożone na centralną część płytki, preparat samoistnie rozprowadzi się na paznokciu i całkowicie odparuje. Po aplikacji primera należy sięgnąć po odpowiednią bazę i przejść do wykonania manicure.

Primer czy bonder?

Bonder to inaczej żel bazowy, stosuje się go jako alternatywa dla primera. Jest to połączenie żelu podkładowego z primerem. Nakłada się go na naturalną płytkę paznokcia, ma za zadanie również odtłuścić i zdezynfekować paznokcie. Ma łagodny zapach, jest bezkwasowy, należy utwardzić go w lampie.