Wczytuję dane...

Manicure hybrydowy - najczęściej popełniane błędy w stylizacji

Paznokcie hybrydowe zyskały swoich zwolenników, głównie za to, że utrzymują się do 4 tygodni i ładnie prezentują się na dłoniach. Często jednak wykonując manicure popełniamy podstawowe błędy, których efektem jest krótsza trwałość. Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych grzeszków.

1. Zalewanie skórek lakierem hybrydowym

Bardzo częstym błędem jest malowanie skórek paznokci lakierem bądź bazą. Taki manicure wygląda bardzo nieestetycznie, powoduje również szybsze odpryskiwanie lakieru. Zalanie skórek może również wiązać się z alergią na dany produkt. Kiedy zdarzy nam się wyjechać za płytkę paznokcia, należy nadmiar lakieru usunąć za pomocą drewnianego patyczka.

2. Nieprawidłowy czas utwardzania lakieru w lampie

Czas utwardzania lakieru zależy od mocy oraz rodzaju lampy. Zbyt krótki lub zbyt długi czas utwardzania może sprawić, że lakier zacznie się marszczyć, może też znacznie szybciej pękać.

3. Źle przygotowana płytka

Najczęstszą przyczyną nietrwałego manicure hybrydowego jest nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do stylizacji. Bardzo istotną kwestią jest odtłuszczenie płytki

cleanerem oraz jej poprawne zmatowienie. Przed wykonaniem manicure nie należy także moczyć paznokci.

4. Brak zabezpieczenie wolnego brzegu

Częstym na pozór błahymi błędem jest niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia, czyli elementu, który nie przylega do naskórka. Efektem tego może być dostanie się pod lakier powietrza oraz zanieczyszczeń co sprawi, że lakier zacznie szybciej odchodzić. Podczas zabezpieczania zwróć uwagę na to, aby nadmiar lakieru nie zebrał się na końcu płytki. Wolny brzeg powinniśmy zabezpieczać podczas nakładania każdej warstwy. Pamiętajmy też, aby nie nadawać kształtu paznokci na samym końcu manicure, piłowanie może spowodować usunięcie warstwy zabezpieczającej.

5. Malowanie kciuka razem z innymi paznokciami

Radzimy, aby kciuk wkładać do lampy osobno, zapobiegnie to spłynięciu lakieru.

6. Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

W tym podpunkcie jednocześnie obalimy mit o hybrydzie, duża część osób uważa, że lakiery hybrydowe niszczą płytkę, nic bardziej mylnego niszczy je właśnie nieprawidłowe usuwanie hybrydy. Częstym błędem jest odrywanie lakieru, przez co zostaje uszkodzona wierzchnia warstwa paznokcia, efektem takiego postępowania jest coraz cieńsza i słabsza płytka. Lakier należy usuwać za pomocą acetonu bądź frezarki.