Wczytuję dane...

Krótki poradnik zdobienia paznokci

Krótki poradnik zdobienia paznokci

Efektowny i modny manicure to HIT ostatnich czasów. Nie wystarczają już jednokolorowe, gładkie paznokcie, coraz częściej marzą nam się fantazyjne wzory. Zdobienia wbrew pozorom są bardzo łatwe do uzyskania wystarczy odrobina cierpliwości i precyzji. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który może okazać się pomocny przy wyborze oryginalnego manicure.

Naklejki wodne na paznokcie

Nie ma prostszej metody na zdobienie paznokci, naklejki aplikuje się banalnie prosto, dają wspaniały efekt i świetnie sprawdzą się dla początkujących manicurzystek. Wystarczy kupić interesujący nas wzór, dopasować go do kształtu płytki i zanurzyć przez chwilę w wodzie. Kolejnym krokiem jest usunięcie folii zabezpieczającej i aplikacja naklejki. Na końcu pokrywamy naklejkę topem i utwardzamy w lampie. Podobnym efektownym rozwiązaniem jest użycie tasiemek.

Efektowne pyłki

Za pomocą pyłków możemy stworzyć bardzo oryginalny manicure. Są szybkie oraz proste w użyciu, wystarczy posypać nimi wersję dyspersyjną lakieru, bądź je w nią wcierać. Na koniec usunąć jego nadmiar pędzelkiem i zabezpieczyć stylizację topem. Pyłki dają nieograniczone możliwości, do wyboru mamy m.in. lustrzane odbicia oraz hologramowe efekty.

Mat czy błysk

Wśród lakierów mamy także do wyboru matowe wykończenia. Nadają paznokciom stonowanego charakteru, oczywiście możemy łączyć dwa elementy błysku i matu wedle uznania. Dostępne są emalie, które od razu po wyschnięciu dają efekt matu, prostszym rozwiązaniem jednak jest wybór samej matującej wierzchniej warstwy, która sprawdzi się przy wszystkich lakierach.

Rapidograf kontra stylograf

Inaczej pisak kreślarski, służy do precyzyjnych zdobień. Pisak uzupełnia się tuszem w wybranym kolorze, z jego pomocą łatwo wyczarować koronki i delikatne wzorki. Jest prosty w obsłudze i stosunkowo nie drogi. Zdobienia wykonujemy na lekko zmatowionej powierzchni, trzymając pisak prostopadle do paznokcia. Po każdym użyciu rapidografu należy go dokładnie umyć. Bardzo podobnym narzędziem do zdobień jest stylograf, swoim wyglądem przypomina pióro. Można go używać zarówno do tradycyjnych jak i hybrydowych lakierów. Odróżniają go od rapidografu wymienne końcówki i ciągła potrzeba maczania jego końcówki w tuszu. Stylograf tworzy wyraźniejszą kreskę, jego końcówki mają różną wielkość, kształt i grubość.

Jak widzicie każda z nas może znaleźć coś dla siebie, manicure nie musi być wcale nudny.