Wczytuję dane...

Jak dopasować kształt paznokci do dłoni?

Jak dopasować kształt paznokci do dłoni?

Jak dopasować kształt paznokci do dłoni?

Idealny manicure to nie tylko zadbane dłonie i idealny odcień koloru, ale także wybór odpowiedniego kształtu paznokci. To dzięki niemu jesteśmy w stanie zarówno wyszczuplać, jak i optycznie skracać palce. Do nadawania kształtu płytce należy używać pilniczków 240/180, unikamy cążków i nożyczek. Podczas piłowania musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest stabilne oparcie dłoni, nigdy nie nadajemy kształtu płytce w powietrzu. Pamiętajmy także, aby nasze paznokcie były suche, piłujemy je zawsze w jednym kierunku.

Jak dobrać kształt paznokcia?

Kobiety o krótkich palcach powinny wybierać długie paznokcie, które optycznie wysmuklą i wydłużą dłoń. Posiadaczki długich i smukłych palców będą dobrze wyglądały zarówno w krótkim jak i długim manicure. Wskazówką dla nas przy wyborze odpowiedniego kształtu jest obłączek czyli jaśniejszy obszar w kształcie półksiężyca, który widoczny jest u nasady. Nadaj płytce kształt podobny do niego. Do najpopularniejszych kształtów paznokci należą:

kształt okrągły - najbardziej uniwersalny i klasyczny kształt. Wysmukla dłonie, jest mniej podatny na zniszczenia, idealnie sprawdza się dla osób zarówno mniej aktywnych jak i uprawiających sport.

●  zaokrąglony kwadrat - kształt kwadratowy z zaokrąglonymi krawędziami. Świetnie prezentuje się zarówno na krótkich jak i długich paznokciach. Ten kształt sprawdza się idealnie u osób mających problem z wrastającymi paznokciami.

●  kształt kwadratowy - optycznie skraca palce, polecany jest szczególnie dla Pań posiadających długie, smukłe palce. Jest bardziej podatny na uszkodzenia, ma większą tendencję do łamania się i rozdwajania.

●  kształt owalny - nie ma krawędzi, wysmukla palce. Idealny praktycznie dla każdych dłoni. Prezentują się bardzo naturalnie, są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

●  migdał - ostatnio bardzo modny kształt, końcówka paznokci jest nieco zaostrzona i spiłowana. Kształt inspirowany jest owocem migdała. Świetnie wydłuża palce, wyglądają bardzo atrakcyjnie i kobieco.

●  spiczaste - bardzo odważny kształt, wymagający doświadczenia manicurzystki. Najlepiej prezentuje się na długich paznokciach. Sprawdzą się przy mocnej płytce paznokcia, są podatne na złamania i pęknięcia.

●  trumienka - jest to połączenie trzech różnych kształtów, paznokieć zakończony jest kwadratową końcówką przypominającą pantofelek baletnicy bądź trumnę. Bardzo efektowny, pięknie wyglądają na nim wszelkie zdobienia i wzorki.

Biorąc pod uwagę wybór kształtu pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim wygoda i dobry stan paznokci. Dobrze dobrana długość paznokcia powinna być również dostosowana do naszego trybu życia i pracy. Najbardziej uniwersalne kształty to owal oraz kształt okrągły.