Wczytuję dane...

Jak bezpiecznie usunąć hybrydę?

Jak bezpiecznie usunąć hybrydę?

Zdejmowanie hybrydy za pomocą frezarki

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie kosmetyczne, które świetnie sprawdza się w profesjonalnej stylizacji paznokci. Za jej pomocą możemy nadać kształt płytce, skrócić paznokcie, przygotować płytkę do stylizacji oraz usunąć lakier bądź skórki. Frezarka ściąga lakier mechanicznie za pomocą odpowiednio dobranego frezu. Podczas jej używania problematyczny może być unoszący się w powietrzu pył i resztki lakieru dlatego najlepiej zaopatrzyć się w pochłaniacz pyłu. Na początku przygody z frezarką starajmy się operować na małych obrotach by nie uszkodzić płytki paznokcia. Pamiętajmy także o odpowiednim kierunku obrotów. Najlepiej zacząć od gruboziarnistych frezów kolejno przechodząc do

drobnoziarnistych. Wykonujemy zdecydowane, szybkie ruchy po całej płytce, nie dociskamy mocno frezu do paznokcia. Taka metoda ściągania hybrydy jest łatwa i dokładna.

Usuwanie hybrydy acetonem bądź specjalnym zmywaczem

Aceton kosmetyczny to inaczej rozpuszczalnik, nie jest on obojętny dla płytki paznokcia. Ma dosyć nieprzyjemny zapach, ale jest dużo bezpieczniejszy niż octan butylu czy octan etylu, które są używane w zmywaczach. Aby usunąć manicure hybrydowy acetonem należy najpierw spiłować gruboziarnistym pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru, a następnie przyłożyć płatki kosmetyczne nasączone acetonem i pozostawić na 5-10 minut. Tak przygotowane paznokcie zabezpieczamy folią aluminiową przed dostaniem się powietrza. Gdy lakier nadaje się do zdjęcia jest miękki i pomarszczony usuwamy go delikatnie za pomocą drewnianego patyczka, który nie uszkadza płytki. Takie same zasady obowiązują podczas użycia specjalnego zmywacza do usuwania hybryd tzn. removera. Jest on często wzbogacony substancjami odżywczymi i witaminami, które chronią płytkę przed wysuszeniem. Różnica między acetonem a removerem polega na działaniu, aceton rozpuszcza lakier a remover go zmywa. W obu przypadkach po usunięciu hybryd należy dokładnie umyć dłonie i nałożyć na nie nawilżającą oliwkę.

Zarówno frezarka jak i aceton oraz specjalne płyny mają swoje wady i zalety. W salonach możemy częściej spotkać się z metodą usuwania manicure za pomocą frezów, to dużo szybsza metoda, lecz bardziej kosztowna. Wybór metody jest kwestią indywidualną, dlatego decyzja należy wyłącznie do ciebie.