Wczytuję dane...

Sprawdzone sposoby na wzmocnienie paznokci

Sprawdzone sposoby na wzmocnienie paznokci

Odpowiednia dieta

Niezbędnym elementem do zachowania prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci jest zbilansowana dieta. Nie powinno w niej zabraknąć witamin z grupy B oraz krzemu, cynku i magnezu. Płytkę paznokcia warto również odżywiać od zewnątrz nacierając ją witaminą A i E z kapsułek. Warto wypróbować również kurację drożdżową oraz pić napary ze skrzypu i pokrzywy.

Pielęgnacja

Po długotrwałym korzystaniu z hybrydy warto dać paznokciom odpocząć chociaż na krótki czas. Domową pielęgnację można zacząć od regularnego wcierania w paznokcie olejku rycynowego bądź z drzewa herbacianego. Można także moczyć dłonie w specjalnie przygotowanej kąpieli żelatynowej, która zmniejszy łamliwość płytki oraz ją odbuduje. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie regeneracji paznokci polecamy manicure japoński, możemy wykonać go sami w domu bądź w profesjonalnym salonie. Zabieg polega na wcieraniu w

płytkę pasty wzbogaconej witaminami i minerałami. Pastę zabezpiecza się za pomocą specjalnego pudru, który utrwala całość manicure.

Odbudowa płytki

Największym grzechem dla płytki jest obgryzanie paznokci, ten zły nawyk powoduje uszkodzenia płytek i skórek, może także prowadzić do infekcji. Dlatego odbudowę płytki, jeśli dotyczy cię ten problem zacznij od leczenia tego zaburzenia. Dobrym sposobem na dogłębną odbudowę paznokci jest system IBX, który działa od środka płytki, przenika do jej wnętrza, zamiast zostawać na jej powierzchni. To zabieg dwuetapowy, którego efekt jest widoczny już po pierwszym użyciu. System sprawdzi się również w przypadku tzw. ,,białych plamek’’.

Aby przywrócić dobrą kondycję płytkom paznokci pamiętajmy, aby działać kompleksowo na wielu płaszczyznach. Połączenie zarówno domowych jak i specjalistycznych zabiegów zapewni głęboką regenerację oraz zdrowy wygląd naszych paznokci.