Wczytuję dane...

Paznokcie hybrydowe w pigułce - co powinien zawierać podstawowy zestaw?

Co powinno znaleźć się w zestawie?

Decydując się na wykonywanie manicure hybrydowego w domu musimy zaopatrzyć się w podstawowe produkty i narzędzia. Należą do nich:

● Lampa UV lub LED - podstawową różnicą pomiędzy tymi lampami jest rodzaj emitowanego światła. Przy wyborze lampy najlepiej kierować się poziomem zaawansowania robienia paznokci hybrydowych. Do celów domowych wystarczy typowa lampa tunelowa UV, nowoczesne lampy LED sprawdzą się w przypadku profesjonalnych i częściej wykonywanych stylizacji. Na rynku dostępne są lampy o różnej mocy, co w większości przypadków wpływa na czas utwardzania lakieru. Podczas wyboru należy również pamiętać, że w lampie UV wymieniamy regularnie żarówki średnio co 3 miesiące. Na rynku dostępne są także lampy z połączeniem tych dwóch źródeł świateł. Lampy UV/LED pracują dwuzakresowo, co sprawia, że są uniwersalne nadają się zarówno do lakierów hybrydowych jak i żelowych. Podsumowując wybór lampy do hybrydy powinien być uzależniony od jej przeznaczenia.

●  Baza i top - to kluczowe produkty do wykonania trwałego manicure. Baza odpowiednio przygotowuje płytkę paznokcia, wyrównuje ją i zwiększa przyczepność lakieru, top zabezpiecza jego wierzchnią warstwę i chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

●  Cleaner (odtłuszczacz) ​- służy do usuwania warstwy dyspersyjnej (lepka warstwa) oraz odtłuszczania płytki, dzięki czemu nasz lakier będzie utrzymywał się dłużej.

●  Blok polerski - służy do matowienia i polerowania płytki paznokcia, wygładza również jej powierzchnię.

●  Pilniki - najlepiej zaopatrzyć się w pilniczki o różnej ziarnistości, gradacja to ilość ziarenek, która mieści się na 1 cm2 powierzchni pilnika. Najczęściej wybieranymi rozmiarami są 80, 100, 180 i 240. Czym mniej ziarenek tym pilnik jest bardziej ostry. Pilnik o ziarnistości 80-100 służy głównie do usuwania tipsów i grubych, twardych powierzchni. Najpopularniejszym klasycznym pilnikiem jest ten o gradacji 100-180 idealnie sprawdza się przy pracy z naturalną płytką, nadaje odpowiedni kształt paznokciom. Należy pamiętać, że zawsze rozpoczynamy pracę od użycia mocniejszego pilnika a kończymy na delikatnym, nigdy odwrotnie.

●  Waciki bezpyłowe

●  Preparat do usuwania lakieru - do usuwania lakierów hybrydowych niezbędny jest

aceton bądź remover. Możemy także w tym celu zaopatrzyć się we frezarkę ze

specjalnymi frezami.

●  Patyczki lub radełko do usuwania skórek

●  Lakiery hybrydowe - zaczynając przygodę z paznokciami hybrydowymi najlepiej

wybrać parę klasycznych kolorów.


Możemy wybrać gotowy zestaw startowy bądź sami go skomponować według własnych preferencji.