Wczytuję dane...

Pielęgnacja skórek wokół paznokci

Pielęgnacja skórek wokół paznokci

Skórki wokół paznokci narażone są stale na podrażnienia i uszkodzenia. Nieestetyczne, odstające zadziorki psują efekt nawet najlepszego manicure, mogą również być przyczyną bólu i dyskomfortu. Najczęstszą przyczyną pękających skórek jest ich niewłaściwa pielęgnacja oraz zbyt agresywne ich usuwanie. Problemy ze skórkami mogą również świadczyć o niedoborach witamin np. biotyny czy witaminy A. Sprawdź jak odpowiednio zadbać o ich zdrowy wygląd i poprawić ich kondycję.

Profilaktyczna pielęgnacja

Codziennie mamy kontakt z różnego rodzaju detergentami, które wysuszają nasze dłonie oraz skórki wokół paznokci. Pamiętajmy o zabezpieczeniu dłoni rękawiczkami ochronnymi oraz stosowaniu częściej naturalnych środków czyszczących. Po umyciu rąk i używaniu żeli antybakteryjnych powinniśmy smarować dłonie kremem ochronnym. W jego składzie powinny znaleźć się mocznik oraz odżywcze lipidy. Podstawą pielęgnacją skórek jest również prawidłowo wykonany manicure. Nieprawidłowe użycie cążków i zbyt mocne wycięcie skórek może uszkodzić płytkę i przyczynić się do zadzierania skóry wokół paznokci. Najbezpieczniej sięgnąć po specjalistyczny preparat do zmiękczania i usuwania skórek.

 

Mocne uderzenie

Raz na tydzień zastosuj silnie nawilżającą maskę na dłonie. Polecamy zabieg parafinowy, który zregeneruje przesuszone dłonie i poprawi kondycję skórek. Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu jest dokładny, ale i delikatny peeling dłoni, można w tym celu wykorzystać drobnoziarnisty cukier. Następnie smarujemy dłonie grubą warstwą odżywczego kremu, który pod wpływem ciepłej parafiny lepiej wchłonie się w skórę.

Kolejnym etapem jest zanurzenie dłoni na 2-3 sekundy w ciepłej kąpieli parafinowej, po wyjęciu dłoni powtórz ten krok 2 razy. Po ostatnim wyciągnięciu dłoni z parafiny nałóż na nie rękawiczki foliowe, a następnie rękawiczki frotte. Po upływie 20 min zdejmij rękawiczki i oczyść skórę z parafiny, końcowym etapem jest ponowne posmarowanie dłoni kremem.

Kuracje do skórek i paznokci

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele gotowych preparatów oraz kuracji do skórek i paznokci. W ich składzie znajduje się wiele wzmacniających i nawilżających olejów m.in. arganowy, jojoba czy z pestek winogron. Dostępne są także płyny, sera i żele w tubce, które nakłada się bezpośrednio pędzelkiem na skórki wokół paznokci. Zawarte w nich kompleksy witamin skutecznie zapobiegają ich wysuszaniu i zadzieraniu. Jednym ze sprawdzonych domowych sposobów jest również wcieranie kapsułek z zawartością witaminy E, która dogłębnie regeneruje zarówno płytkę paznokcia jak i skórkę wokół niego.

Prawidłowo zadbane skórki są wizytówką każdej kobiety. Regularna ich pielęgnacja pozwoli zachować zdrowe i nawilżone dłonie przez cały rok.